info@elinorbergerlaw.co.il
03-643-3963

גירושים 360

אני גאה ונרגשת להציג לכם את הפרויקט שהוא הבייבי שלי ואני עובדת עליו מזה זמן. הפרויקט הזה מהווה את גולת הכותרת האישית והמקצועית של הפעילות שלי בשני בתחומים ב 10 השנים אחרונות.
במהלך עבודתי עם נשים בתהליכי גירושים קשים, כאלה שיש בהם אלימות והתעללות קשים, נחשפתי לצורך, הצורך המהותי ולא פשוט במעטפת כוללת.
החלל הריק שקיים בחייה של האישה המתגרשת (בד"כ גירושים ראשונים עם ילדים קטנים ולרוב גם היסטוריה של אלימות והתעללות), גם כאשר יש ייעוץ וייצוג משפטי, נובע מהיעדר מעטפת תומכת לכלל תחומי החיים שלה. החלל הזה חייב מענה בכדי לאפשר לה סגירת מעגל והתחלה חדשה. זה מתייחס לסוגיית הילדים, האישה עצמה נפשית ורגשית, תעסוקה, פיננסים, משפחת האישה וסביבתה הקרובה שלא תמיד יודעים מה עובר עליה ותגובתם בתחילה היא הלם מוחלט, וחוסר אונים ראשוני לגבי הצרכים והאפשרויות לתמוך ולסייע.
כאשר מתחילים הליך גירושים, כאשר אישה פותחת בהליך כזה, זיהיתי את הצורך בליווי וייעוץ, זיהיתי צורך בתמיכה ובמשענת של מגוון בעלי מקצוע הפועלים בסינרגיה ובתיאום ליצירת מעטפת תומכת ומסייעת.
לאחר עשור של עשייה אני שמחה לבשר על השקת

גירושים 360 * ייצוג * ליווי * תמיכה

מה זה בעצם גירושים 360 ?

זוהי מעטפת שלמה, לנשים בהליכי גירושים קשים, הכולל ייעוץ וליווי בתחומים מהותיים נוספים, חוץ מייצוג משפטי כמובן. לדוגמה,
מאמנת כלכלית, היות ועולה שאלה מהותית, איך אסתדר עכשיו עם משכורת אחת?
תמיכה נפשית ורגשית לך ולילדים שלך הזקוקים לה,
אימון אישי (קואוצ'ינג) כדי להתחיל מהתחלה, תעסוקתית, רגשית, וכמובן, כל מה שקשור למערכות יחסים בכלל וזוגיות בפרט.

גירושים 360 * ייצוג * ליווי * תמיכה

מעטפת מא' ועד ת' הכוללת ייצוג, ייעוץ, ליווי ותמיכה לנשים העוברות תהליכי גירושים קשים, נשים צעירות עם ילדים קטנים, המתגרשות בפעם הראשונה וסובלות מהיסטוריה של אלימות קשה במשפחה, ו/או, התעללות מכל סוג שהוא במסגרת הנישואים.

ברור שכל מקרה גירושים הוא לגופו של עניין וגם התהליך של גירושים 360 הינו אישי ומותאם לכל אישה עפ"י הנסיבות והצרכים הייחודיים שלה, עם זאת, הנה מספר תשובות לשאלות נפוצות שגירושים 360 נותנת להן מענה אישי ומקצועי מצוין,

מהם אבני דרך החשובות בהליך גירושים סטנדרטי? 

כיום, בהתאם לחוק, כמעט כל הליך גירושים מתחיל בבקשה ליישוב סכסוך, אותה בקשה מביאה בעקבותיה 4 פגישות ביחידת הסיוע. במהלכן של פגישות אלה באים בני הזוג לשיחות נפרדות ומשותפות עם אנשי טיפול במטרה להביא לסיום הסכסוך, אם באמצעות הסכם, או באמצעות הפניה לטיפול אחר. במקרים רבים מסתיים ההליך בלא תוצאה וההליך ממשיך בבית משפט או בית הדין.
כאשר תיק יחידת הסיוע נסגר ישנן תביעות בבית משפט או בית הדין ומתחיל תהליך הגירושים הכולל: דיונים, בקשות, תגובות, תסקירים, מינוי שמאים, אקטוארים וכן הלאה.
גירושים 360 דואגת לתהליך המשפטי והניהולי משלב הגשת הבקשה ליישוב סכסוך ועד קבלת הגט. במידה ויש צורך להוציא את האישה וילדיה מביתה הנוכחי בגלל אלימות, או התעללות, גירושים 360 מטפלת באישה ובילדים, בסיוע הרשויות הרלוונטיות, תוך שמירה על זכויותיהם המשפטיות והבטחת שלומם.

האם יש חשיבות היכן נגיש את הבקשה ליישוב סכסוך? 

בוודאי, ישנה חשיבות מכרעת היכן נגיש את הבקשה. בעצם, מי שמגיש את הבקשה ליישוב סכסוך ראשון הוא קובע היכן יוגשו התביעות אם וכאשר יוגשו. אם כך, מדוע זה באמת משנה היכן נגיש את התביעות? לכך יש משקל רב היות ולכל מערכת משפטית, הן לבית משפט והן לבית הדין הרבני יש כללי התנהגות וכללים שונים, אלו הן שתי מערכות שפיטה שהן לכאורה מערכת אחת אך זה לא נכון לכל מקרה, על כן, חשוב שנדע אנו היכן אנו רוצים שתביעות יוגשו ונחזה זאת מבעוד מועד.
גירושים 360 בוחנת ובודקת עפ"י הנסיבות האישיות של כל אישה מהי שיטת הפעולה הנכונה והכדאית ביותר ומבטיחה את הייצוג המשפטי הנכון ביותר אישית ומקצועית.

למען הסר ספק, האם זה באמת משנה היכן מגישים את הבקשה? 

בהחלט שזה משנה. מבחינה מעשית אנחנו רוצים להיכנס להיכל בית המשפט ו/או בית הדין, ברגל ימין, בנסיבות ובמצב הענייניים המיטבי מבחינתנו. לדוגמא, אצל אישה עם 4 ילדים, ההנחה הרווחת היא שהכי טוב לה להתדיין בבית משפט. מניסיון, לא כל מקרה יהיה נכון לה להתדיין בערכאה כזו, או אחרת, לכן, יש צורך בפגישת ייעוץ של עורך דין מומחה בתחום דיני המשפחה בכדי שייבחן את כל פרטי המקרה ויראה את כל התמונה ממעוף הציפור, ואז יוכל הוא להנחות את האישה לאן נכון לה יותר לגשת.
יש צורך מהותי לקחת בחשבון היכן ידונו סוגיות בני הזוג ולא בכל מקרה יש לשלוח אישה, או גבר למערכת שיפוטית אחת ולא לאחרת. על מקרהלגופו של עניין על פי הנסיבות.
גירושים 360 מלווה ומייעצת אתכם בכל שלב בכדי שתקבלו את ההחלטות הנכונות ותקבלו את הייצוג המשפטי הנכון ביותר לכם.

מה קורה לילדים בהליך גירושים? 

בהליכי גירושים, הרבה פעמים עניין הילדים על כל השיקולים והמשמעויות שלהם, ננטש בצד, לפחות על ידי צד אחד. פירוק בית, היפרדות אמא ואבא אחד מהשני, תפיסת המשפחה, תחושת הביטחון והוודאות, כל אלה מוטלים על הילדים וזאת מבלי שהם בחרו בזה. הליך גירושים מותיר לא פעם בילדים צלקות, כאבים, פחדים וחרדות. אני רואה חשיבות רבה, בטיפול בילדים בהליך שכזה, ולו מן הטעם שהילדים האלו, הסובלים ממצבים לא פשוטים הופכים לבוגרים מסובכים. אם רק מישהו היה מאיר את דרכם ואת נפשם, מצבם היה הרבה יותר חיובי, על כן אני רואה חשיבות רבה לא לפגוע בילדים בהליך שכזה ואף בפנייה לאנשי מקצוע בתחומים הטיפוליים בכדי לעזור להם לבנות הווה ועתיד טוב יותר.
גירושים 360 שמה בראש מעייניה את טובת הילדים ודואגת, באמצעות מסגרות קיימות ואנשי מקצוע מתמחים, שהילדים ייחשפו בצורה נכונה למצב ולנסיבות, כך שהנזק המצטבר, מתהליכי נישואים קשים, יהיה קטן ככל האפשר וההשפעה שלו עליהם כבוגרים יהיה מזערי.

מהי הסתה, ומה קורה לילדים במצבים של הסתה בין הורית

כאשר אחד מההורים, מסית את הילדים כנגד ההורה השני, הוא בעצם גורם למה שמוכר כ"ניכור הורי". ניכור הורי, הינה תופעה מוכרת בהליכי נשיואים קשים, ובזויה באותה המידה. ניכור הורי, היא פעילות יזומה של אחד ההורים, החוזרת על עצמה שמטרתה לגרום הילד להתרחק מההורה השני ואף יותר מכך. זו בעצם קריעה של הילד מאחד ההורים וגרימת נזק רגשי ונפשי ארוך טווח לילד, למתבגר ולמבוגר. הטיפול במצבים כאלה, חוץ מהטיפול המשפטי האפשרי, כולל מגוון פתרונות באמצעות מסגרות קיימות ואנשי מקצוע מתמחים שמטרתם להרחיק את הילד מהצב ולהגן עליו.
גירושים 360 מנבה לצפות ולמנוע מצבים כאלה מראש, על פי הנסיבות וככל שניתן, ובמידה וקיימים לטפל בהם מיידית ובנחישות משפטית, נפשית ורגשית בכל הכלים הקיימים.

כיצד מושפעת האישה בהליכי גירושים קשים?

אישה העוברת תהליך גירושים מצויה במצב לא קל בכלל. מצד אחד היא בחרה לקום ולעזוב מצב מורכב ולעיתים המלווה באלימות מילולית, נפשית ופיזית ומאידך, רצונה לשמור על ילדיה ועל עצמה ולא ליצור זעזועים. אני, כעורכת הדין שלך, תמיד בודקת את מעגל הסובבים שלך, האישה. מאוד חשוב המעגל התומך של האישה, בין אם חברים, חברות, משפחה ואפילו קולגות. חשוב שלאישה תהיה סביבה תומכת ומחזיקה כדי לצלוח את התקופה. כמו כן, רבות המחליטות להתגרש זקוקות לייעוץ כלכלי כדי לדעת איך להסתדר במצב החדש שנוצר וכן, לעבור תהליך ייעוץ ואימון אישי של התכווננות והעצמה בכדי לנתב את עצמה לעתיד בטוח וטוב. אני נתקלתי בשנותיי הרבות כעורכת דין בצורך של נשים בעיקר לחוות העצמה וכיוון מחדש בתוך ולאחר תהליך גירושים.
גירושים 360 מלווה ויועצת לנשים בתהליכי גירושים קשים, מסייעת להם להיחלץ מהנישואים הקשים בצורה מיטבית ואחכ מסייעת ומלווה אותם לקראת החיים החדשים של אחרי הגירושים באמצעות אימון אישי שיקומי, תעסוקתי, פיננסי ורגשי.

איך אני אסתדר בחיים אחרי שאתגרש ? 

זאת שאלה שאני שומעת רבות, אני עונה עליה בכמה רבדים. ראשית, יש לזכור שלא משנה כמה שנים הייתה האישה נשואה, תמיד היה לה את עצמה לפני הנישואים. בתהליך האימון השיקומי לומדים איתה מתי הייתה התקופה הזאת ואיך הרגישה בה. עם המעגל התומך, העצמה, תהליך אימוני והייעוץ הכלכלי הנכון, איך שום סיבה בעולם שהיא לא תסתדר.
גירושים 360 מלווה ותומכת באישה במהלך תהליך הגירושים ומסייעת להם לשקם את חייה בכל תחום באמצעות אנשי מקצוע מתמחים ותהליך אימון שיקומי.

מי עוזר לאישה בתהליך הגירושים והשיקום? 

קודם כל ולפני הכל וכולם, את, האישה בלב התהליך. את תעזרי לעצמך ולילדיך, בתהליך הגירושים ולאחריו, כי יש לך בתוכך את כל הכוחות והמשאבים שאת צריכה. מי עוד יעזור לך בתהליך הגירושים? אני והצוות שלי. אני אעזור כעו"ד שלך, כמאמנת וכחברה שלך. את תקבלי מעטפת של אנשי מקצוע שבאים יחד איתי וקשרים שיעזרו לך לבנות את עצמך מתוך התהליך הזה.
גירושים 360 מספקת שירות תומך ועוטף מא' ועד ת' לכל אישה בתהליכים של גירושים קשים. שירות זה מיועד בעיקר, לנשים צעירות עם ילדים קטנים, המתגרשות בפעם הראשונה וסובלות מהיסטוריה של אלימות קשה במשפחה, ו/או, התעללות מכל סוג שהוא במסגרת הנישואים.

מה אני עושה ביום שאחרי ?

ביום שאחרי הגירושים, קודם כל את מחייכת בחופשיות ובהרגשת הקלה. עד למועד הזה בנית, איתנו ובעזרתנו, תשתית חזקה ואיתנה, להמשך חייך, תשתית, כלכלית, תשתית של אמון, עזרה ותמיכה, עברת אימון המבהיר לך מה הם רצונותייך ומטרותייך ואת צועדת בגאון להשיגן.
גירושים 360 מספקת שירות תומך ועוטף מא' ועד ת' לכל אישה בתהליכים של גירושים קשים. גירושים 360 מספקת גם מסלול ליווי ואימון אישי שיקומי שמטרתו להביא את האישה ומשפחתה מוכנים מכל בחינה ליום שלאחר קבלת הגט. מוכנים לחיים חדשים וטובים הרבה יותר וזוגיות שנייה מוצלחת, למי שרוצה …

למה אני מציעה את השירות של גירושים 360? 

מכל שנותיי כעורכת דין לענייני משפחה, אני יודעת לזהות את הצורך שלך ושל המעגל הסובב אותך כאשר את מתגרשת, ואני יודעת להגדיר מה את צריכה כדי להצעיד את עצמך, ואת החיים שלך קדימה. היכולת לסייע ולעזור לנשים בתהליכי גירושים קשים הפכה עם השנים מהתמחות לייעוד ומטרה עבורי, והרצון להצעיד אותך לעבר הפוטנציאל שלך ולעזור לך לכבוש פסגות הפך להיות החזון והבסיס להשקה של גירושים 360. כיום, זהו מפעל חיי.
כעו"ד, שהיא גם, יועצת זוגית מוסמכת, מאמנת ילדים ונוער, מאמנת אישית ומגשרת משפחתית, אני מבינה את חשיבות כל הכלים האלה בעולמה של אישה מציאות חייה מזדעזעת ומשתנה (לעיתים בין לילה), את הפחדים, החששות, הצורך הנואש,לעיתים, להיאחז במוכר גם אם הוא לא טוב. זיהיתי את הצורך של נשים לקבל את כל המעטפת שאני מציעה לך והשקתי את גירושים 360 שתפור בדיוק למידותיך ולצרכיך האישיים והמדויקים.
כעורכת הדין שלך, אומנם לא אוכל לבצע אימון אישי בשבילך, או לתת טיפול רגשי לילדייך, או לך, או לתת לך ייעוץ כלכלי, אך אוכל להפנותך לאנשי מקצוע מעולים בתחומם וכל זאת בכדי לעזור לך להגיע לאן שאת מסוגלת להגיע ולחיות חיים יותר טובים בדיוק בשביל זה גירושים 360 נוסד ופועל.